Vážení přátelé, nestraníci,

dovoluji si vám předložit část dopisu předsedy ČSSD Jana Hamáčka našim členům. Já doufám, že to  pomůže i vám nestraníkům v předvolebním chaosu slibů a nabídek od kde koho v orientaci a nastaví vám to jiný, nezkreslený úhel pohledu na ČSSD, než jaký vám předkládají média miliardářů.

Tady je slíbená pasáž dopisu: „Ve vládě bráníme lidi, kteří neoplývají bohatstvím a zaslouží si, aby se s nimi společnost spravedlivě dělila o blahobyt, který svou každodenní prací pomáhají vytvářet. Proto vracíme proplácení prvních 3 dnů nemoci, zvyšujeme důchody, chceme pro všechny 5 týdnů dovolené, zvedneme minimální mzdu, zavádíme sdílená pracovní místa, aby penzisté a mladé maminky mohli dále dělat práci, která je těší. A v neposlední řadě otevíráme téma zkrácení pracovní doby na 7,5 hodiny při zachování stávající výplaty.

Někteří se nám za to možná posmívají. Když ale mluví o “podlézání voličům”, jen tím odhalují sami sebe, své asociální myšlení. Nedokážou si totiž představit, co znamená žít z minimální výplaty. Jaké to je, chodit do práce nemocný, aby bylo na konci měsíce na složenky“. Konec části dopisu Jana Hamáčka. Myslím, že není co dodat.

Všechny vás zdravím a přeji hodně štěstí a úspěch ČSSD ve volbách.

Miloš Horáček

předseda OVV ČSSD Svitavy